چگونه محتوا بنویسیم ؟(6 راز بزرگ تولید محتوا باکیفیت)

کسب و کار اینترنتی - کسب درآمد اینترنتی - دیجیتال مارکتینگ

چگونه محتوا بنویسیم ؟(6 راز بزرگ تولید محتوا باکیفیت)

۱۲ بازديد
چگونه محتوا بنویسیم ؟ اگر قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی داشته باشید و بخواهید از طریق اینترنت کسب درآمد کنید بعد از اینکه سایت تان را راه اندازی کردید باید شروع به تولید محتوای با کیفیت و جذاب بر سایتتان کنید.

ممکن است بپرسید که چگونه محتوا بنویسیم ؟ نوشتن نوشتن محتوا و تولید محتوا کار سختی نیست! البته اگر اصول نوشتن یک محتوای با کیفیت را بدانید. در این مقاله آموزش تولید محتوا قصد دارم پاسخ سوالتان را که چگونه محتوا بنویسیم را با شش نکته کلیدی به شما توضیح بدهم.

تولید محتوا برای کسب و کارهای اینترنتی یک فرصت بسیار بزرگ محسوب می شود. به این نکته توجه کنید که اگر مباحث تولید محتوا را یاد نگیرید هرگز نمی توانید در کسب و کار اینترنتی تان پیشرفت کنید.چگونه محتوا بنویسیم ؟ اگر قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی داشته باشید و بخواهید از طریق اینترنت کسب درآمد کنید بعد از اینکه سایت تان را راه اندازی کردید باید شروع به تولید محتوای با کیفیت و جذاب بر سایتتان کنید.

ممکن است بپرسید که چگونه محتوا بنویسیم ؟ نوشتن نوشتن محتوا و تولید محتوا کار سختی نیست! البته اگر اصول نوشتن یک محتوای با کیفیت را بدانید. در این مقاله آموزش تولید محتوا قصد دارم پاسخ سوالتان را که چگونه محتوا بنویسیم را با شش نکته کلیدی به شما توضیح بدهم.

تولید محتوا برای کسب و کارهای اینترنتی یک فرصت بسیار بزرگ محسوب می شود. به این نکته توجه کنید که اگر مباحث تولید محتوا را یاد نگیرید هرگز نمی توانید در کسب و کار اینترنتی تان پیشرفت کنید.

یکی از دلایلی که باعث میشود بعد از این که کسب و کار اینترنتی تان را راه اندازی کردید به درآمدهای بالای برسید مبحث تولید محتوای جذاب و با کیفیت است.

خیلی از دوستان بعد از اینکه سایت شان را راه اندازی می کنند فکر می کنند فقط با نوشتن یک محتوای معمولی می توانند در نتایج اول گوگل دیده شوند. یکی از رازهای بسیار مهم برای اینکه به صفحات اول گوگل و یا حتی رتبه اول گوگل برسید باید نحوه نوشتن محتوای با کیفیت را یاد بگیرید.

ممکن است بپرسید که چه محتوایی یک محتوای با کیفیت است؟ مهمترین راز برای اینکه یک محتوای با کیفیت تولید کنید این است که شما باید با توجه به نیاز کاربران تان شروع به تولید محتوا برای سایت تان کنید.

یعنی هدف اصلی شما باید برطرف کردن نیاز مخاطبان و کاربران تان باشد. اگر یک محتوای کامل و جامعی بنویسید و بتوانید نیاز کاربران تان را برطرف کنید مطمئن باشید استقبال بسیار خوبی از محتوا تان می شود .

پس هدف اصلی تان را قبل از اینکه شروع به نوشتن محتوا کنید مشخص کنید. از خودتان این سوال را بپرسید که آیا کسی که وارد سایت من می شود با خواندن این محتوا نیازش برطرف می‌شود یا نه؟ اگر جوابتان بله است همین حال یک قدم بزرگ برای تولید محتوای با کیفیت برداشته اید.

اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه محتوا بنویسید پیشنهاد می کنم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید چون می‌خواهم نکات کاربردی را به شما بگویم که با یت کردن این نکات میتوانید نتایج فوق‌العاده‌ای بگیرید.

چگونه محتوا بنویسیم ؟


برای اینکه یک محتوای با کیفیت تولید کنید باید قبل از تولید محتوا کامل بررسی کنید و ببینید که مخاطبان و کاربران تان چه مشکلاتی دارند و شما چطور می توانید با تولید محتوا مشکلات آنها را برطرف کنید.

در هر زمینه ای که کسب و کار اینترنتی تان را راه اندازی کرده اید و هدفتان کسب درآمد از اینترنت است. افرادی در آن حوزه یک سری مسائل و مشکلاتی دارند و یا به مشکلاتی برخورد می کنند که شما می توانید برای رفع نیاز شان محتوا تولید کنید. شما در هر حوزه که می‌خواهید وارد شوید باید محتوای با کیفیت تولید کنید.

بزرگترین راز موفقیت در کسب و کارهای اینترنتی مبحث تولید محتوا است. شاید فکر کنید که تولید محتوا کار بسیار سخت و دشواری است و نیاز به مهارت و تخصص بالایی دارد. در صورتی که اصلاً اینطور نیست!

 

اگر اصول تولید محتوا را کامل یاد بگیرید می توانید محتوای با کیفیتی بر سایتتون تولید کنید. به قول بیل گیتس ” محتوا پادشاه است”!
شاید فکر کنید برای اینکه یک محتوای با کیفیت بنویسید حتماً باید محتوای را خلق کنید. یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات این است که بسیاری از دوستان هنگام تولید محتوا به فکر اختراع محتوا هستند و می‌خواهند محتوای را تولید کنند که تا به حال تولید نشده است. این یک فکر بسیار اشتباهی است که مانع می‌شود شما محتوای با کیفیتی تولید کنید.

برای اینکه محتوای بنویسید شما می توانید از طریق جمع آوری اطلاعات از منابع مختلف محتوای با کیفیت و بی نظیری برای سایتتان و حتی شبکه‌های اجتماعی تولید کنید. ممکن است بپرسید که اصلا این منظور جمع آوری اطلاعات چیست؟

 

به عنوان مثال تصور کنید من می‌خواهم یک مقاله کامل و جامع در زمینه بازاریابی اینترنتی بنویسم و هیچ مهارت و تخصص در این زمینه ندارند! از طریق منابع گوناگون مثل اینترنت و کتاب ها می توانم اطلاعات مفید را جمع آوری کنم و در قالب یک محتوای با کیفیت و جامع در سایت منتشر کنم.

برای جمع آوری اطلاعات منابع زیادی وجود دارد. اگر این اصول را کامل یاد بگیرید می توانید در زمینه‌ای که هیچ مهارت و تخصصی ندارید محتوای با کیفیتی تولید کنید. راز اصلی تولید محتوا جمع آوری اطلاعات است. برای جمع آوری اطلاعات می توانید از سایت هایی مثل یوتیوب، آپارات و حتی رقیبانتان استفاده کنید.

چرا باید به فکر تولید محتوا باشیم؟


1* تولید محتوا کاملاً رایگان است. وقتی شما یاد می گیرید که چطور محتوای با کیفیت تولید کنید نیاز به هیچ هزینه اضافی نخواهد داشت. یکی از اشتباهات رایج بسیاری از افراد بعد از اینکه سایت شان را راه اندازی می کنند این است که برای تولید محتوا سایتشان خودشان اقدام نمی‌کنند و کار تولید محتوای سایت شان را به دیگران میسپارند. که به نظر من این یک کار کاملا اشتباهی است.

2* با استفاده از تولید محتوا می توانید آن را به صورت کاملا رایگان افزایش بدهید. یکی از راه های افزایش بازدید سایت تولید محتوا است. پس می بینید که تولید محتوا چه نقشه بزرگی در راه اندازی کسب و کارتان دارد.

3* با تولید محتوا دیگر نیازی به هزینه های اضافی مثل تبلیغات در سایت های دیگران و یا حتی تبلیغات گوگل ندارید. وقتی محتوایی تولید کنید و بتوانید با رعایت کردن اصول سئو و بهینه سازی سایت یک محتوای سئو شده تولید کنید میتوانید در نتایج اول گوگل دیده شوید. وقتی در نتایج اول گوگل دیده شوید می توانید بازدید سایت تان را به صورت نامحدود افزایش بدهید.

4* تولید محتوا تاثیر بسیار مثبتی روی درآمد تان خواهد داشت. شما می توانید با محتوایی که تولید میکنید درآمد سایتتان را افزایش بدهید.

5* فهمیدید چرا باید به فکر تولید محتوا برای سایت یا حتی شبکه‌های اجتماعی باشید. در ادامه هدفم این است که شما را با ۶ راز مهم برای تولید محتوا شنا کنم تا بتوانید محتواهای باکیفیتی بنویسید.

6 راز مهم برای نوشتن محتوا


در این بخش می خواهم به صورت کامل پاسخ سوالات را که چگونه محتوا بنویسیم را بدهند. از شما می‌خواهم طبق مراحلی که به شما آموزش خواهم داد عمل کنید و سعی کنید تمام نکات گفته شده در این محتوا را برای خودتان یادداشت کنید. فقط به این نکته توجه کنید که هر موقع نیاز داشتید برای سایتتان محتوای بنویسید حتماً این نکات را به صورت دائم رعایت کنید تا بتوانید محتوای با کیفیت و بی نظیری تولید کنید.

1- انتخاب یک ایده مناسب و جذاب
اولین راز بزرگ برای تولید محتوا انتخاب یک ایده مناسب و جذاب است. البته انتخاب ایده ممکن است کمی سخت و دشوار باشد و ندانید که چه چیزی را برای شروع تولید محتوا انتخاب کنید.

برای انتخاب ایده بهترین راه این است که شما ببینید در حوزه که می خواهید فعالیت کنید مخاطبان و کاربران تان چه مشکلاتی دارند. یعنی در قدم اول باید بفهمید که نیاز کاربران تان چیست؟ ، اصلا فرقی نمی کند که در چه زمینه کسب و کار اینترنتی تان را راه اندازی کرده اید! در هر حوزه ای که می خواهید فعالیت کنید باید فکر کنید و نیاز مخاطبان تان را پیدا کنید. البته راه و روش هایی برای انتخاب ایده و پیدا کردن نیاز مخاطبان تان وجود دارد که در ادامه به چند روش پرداختیم.

 

1- اولین روش برای اینکه یک موضوع و یا حتی نیاز مخاطبان تان را پیدا کنید این است که شما در انجمن های گفتگو عضو شوید و ببینید که دیگران در حوزه کاری تان چه سوالاتی پرسیدند. در هر زمینه کسب و کار آنلاین تا راه اندازی گردید یکسری انجمن‌های گفت و گو وجود دارد که با یک سرچ ساده می توانید آنها را پیدا کنید.

2- برای انتخاب ایده برای تولید محتوا می‌توانید از سایت های اشتراک ویدیو مثل یوتیوب و آپارات استفاده کنید. در حوزه کاری که می‌خواهید فعالیت کنید با یک سرچ ساده مخصوصاً داخل یوتیوب می توانید هزاران فیلم پیدا کنید. بررسی کنید یوتیوب گذاشته شده است در مورد چه موضوعاتی ساخته شده است. شما هم می توانید از آن موضوعات استفاده کنید.

3- یکی دیگر از روش‌ها برای انتخاب ایده مناسب بررسی سایت رقیبانتان است. شما باید یک لیست کامل از رقیبان تان داشته باشید و رقیبانتان را کامل پیدا کنید و ببینید که در مورد چه موضوعاتی محتوا تولید کردند. شما هم در آن زمینه ای که رقیبان تا محتوا تولید کردند شروع به تولید محتوا کنید. سعی کنید که تولید می کنید جامع‌تر و کامل‌تر از محتوای آن باشد.

2- انتخاب بهترین کلمات کلیدی برای محتوا
بعد از اینکه یک موضوع مناسب انتخاب کردید باید برای موضوع آن یک کلمه کلیدی مناسب پیدا کنید. منظور از کلمات کلیدی همان کلماتی هستند که مخاطبان و کاربران تان در گوگل جستجو می کنند. کامل باید ببینید که کاربران تان چه چیزهایی در گوگل جستجو می کنند.

راه و روش های زیادی برای انتخاب کلمات کلیدی وجود دارد. به عنوان مثال می توانید از یکسری ابزارها مثل google keyword planner، kewordtool.io ، kwfinder و… استفاده کنید. البته اگر در این زمینه هیچ مهارتی ندارید می‌توانید از خود گوگل برای انتخاب کلمات کلیدی سایت تان استفاده کنید.

برای این که بهترین کلمه کلیدی را از طریق گوگل انتخاب کنید شما باید اصلی ترین کلمه کلیدی سایتتان را جستجو کنید. به عنوان مثال اگر من در زمینه فروش کیف و کفش فعالیت می کنم و می خواهم بهترین کلمه کلیدی را انتخاب کنم عبارت های اصلی مثل ” خرید کیف”، ” خرید کفش” را جستجو می کنم.

انتهای صفحه گوگل یک سری کلمات کلیدی مشابه با کلمات کلیدی اصلی به من پیشنهاد می دهد. کلماتی که گوگل پیشنهاد می دهد می تواند بهترین کلمات کلیدی برای سایت تان باشد. زیرا گوگل کلماتی را به شما پیشنهاد می دهد که اغلب کاربران تان آن ها را در گوگل جستجو می کنند. دقیقا همین مقاله برای کلمه کلیدی چگونه محتوا بنویسیم بهینه سازی شده است. کسی که عبارت کلیدی ” چگونه محتوا بنویسیم  ” وارد این مقاله میشود.

منبع:https://academysabz.com/how-to-write-content/
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.